Atrakcje w Zakopanem

Kolej linowa na Kasprowy Wierch

Kolejna na Kasprowy Wierch”

Jedyna w Polsce wysokogórska kolejka linowa. Przepiękne widoki, które każdy powinien zobaczyć. Niezwykła, kilkunastominutowa podróż, licząca 4291,59 metrów. Szczyt kolejki położony jest aż 1959 m n.p.m, tylko 29 metrów poniżej szczytu Kasprowego Wierchu

Kraina Smaku

Przepyszna i modna restauracja, ciesząca się coraz większym poważaniem w Zakopanem. Autorskie menu ściąga liczne rzesze smakoszy z całego kraju. Jest to obowiązkowy punkt na turystycznej mapie Polski.

Wyciąg Harenda

Wyciąg Harenda

Prowadzący na jeden ze szczytów Pogórza Gubałowskiego - Rafaczańskiej Grapy, wyciąg jest nie lada gratką turystyczną. Może pomieścić cztery osoby jednocześnie. Liczne atrakcje w obrębie wyciągu gwarantują niezapomniane wrażenia.

Teatr Witkiewicza

Teatr Witkiewicza

Znany w całej Polsce ośrodek kulturowy, który powstał w 1985 roku, przejmując spuściznę po teatrze Stanisława Witkiewicza. Sama siedziba, obejmująca dawne Zakłady Wodolecznicze Andrzeja Chramca, jest warta zwiedzenia. Wystawiane w nim sztuki przekazane są w formie przystępnej dla każdego.

Papugarnia Egzotyczne Zakopane

Miejsce przeznaczone dla wszystkich, zwłaszcza rodzin z dziećmi, gdzie rozrywka połączona jest z nauką. Duża liczba gatunków egzotycznych ptaków, jest niesamowitą przygodą. Jeżeli kochasz dziką naturę, to miejsce jest dla Ciebie.

Kolejka na Gubałówkę

Kolejka na Gubałówkę

Została wybudowana w 1938 roku i znajduje się 1126 m n.p.m. Miała zostać pierwotnie wykorzystana nie tylko do celów turystycznych, lecz do przewozów towarów i mieszkańców. W 2001 przeszła gruntowny remont, przez co jest teraz najnowocześniejszą kolejką tego typu w Polsce. Wjazd na Gubałówkę zajmuje 3,5 minuty.

Filie Muzeum Tatrzańskiego

Filie Muzeum Tatrzańskiego

Jeśli jesteś zainteresowany kulturą góralską i chciałbyś się dowiedzieć więcej na ten temat, to miejsce jest dla Ciebie. Założona przez przyjaciół Tytusa Chałubińskiego placówka, rokrocznie powiększa swoje kolekcje. Urządzane w niej wystawy przyciągają coraz więcej wielbicieli sztuki i osób pragnących zgłębić swoją wiedzę na temat folkloru terenów tatrzańskich.

Oczko na Szymoszkowej

Oczko na Szymoszkowej

Kąpielisko zawierające wody termalne z gatunku zmineralizowanych. Jest to spowodowane ich źródłem, którym jest odwiert „Szymoszkowa GT1” i mają temperaturę około 30°C. Kąpielisko powstało w 2007 i znane jest ze swoich prozdrowotnych cech.

Dom do góry nogami

Dom do góry nogami

Szalona wyprawa do rzeczywistości odwróconej o sto osiemdziesiąt stopni! Jest to atrakcja dla wszystkich członków rodziny. Jeżeli jesteś ciekaw jak wygląda świat do góry nogami, powinieneś się tam udać.

Miejska Galeria Sztuki

Miejska Galeria Sztuki

Jedna z najstarszych galerii sztuki w Polsce. Od 1911 roku wystawione są w niej przede wszystkim polskie prace. Co roku organizowane są w niej ciekawe spotkania autorskie, pokazy filmów oraz szeroki repertuar wystaw dzieł sztuki.

Lodowy labirynt

Lodowy labirynt

Zimowa atrakcja, należąca do największych na świecie. Jest to labirynt stworzony wyłącznie ze śniegu! Ponad 2,5 tysiąca metrów kwadratowych zabawy!